محل تبلیغات شما

آشنایی با نحوه نمره‌دهی آزمون تافل

آزمون تافل از 120 نمره است این امتیاز مجموع امتیازهایی است که در چهار مهارت ریدینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ و رایتینگ در طول امتحان کسب می‌کنید. هر بخش یا مهرات به طور کل ۳۰ امتیاز را به خود اختصاص می‌دهد.در ادامه می‌خواهیم نحوه نمره دهی در تافل را بررسی می‌کنیم.

معمولا 6 روز پس از آزمون نمره‌ها در سایت ETS قابل مشاهده است و ایمیلی برای شما ارسال می‌شود و سپس از طریق آدرس اینترنتی  https://www.ets.org/mytoefl وارد اکانت خود شده و نمره خود را مشاهده کنید.

از طریق این پنل کارنامه شما قابل دانلود است و مدرکتان تا دو سال اعتبار دارد.

با چه نمره‌ای در آزمون تافل قبول شویم؟

در واقع نمره‌ی قبولی یا ردی وجود ندارد. آزمون تافل صرفا برای تعیین سطح دانش شماست و از سوی برگزارکنندگان آن نمره شاخصی برای قبولی یا ردی در نظر گرفته نشده است. شما برای اینکه نمره مورد نیاز خود را مشخص کنید باید به موسسه و یا دانشگاهی که قصد گرفتن پذیرش از آن را دارید رجوع کرده و نمره مورد نیاز آن‌ها را بپرسید.

هر یک از مهارت‌های چهارگانه (ریدینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ و رایتینگ) سطوح مختلفی در نظر گرفته شده است. شما با توجه به نمره‌ای که کسب می‌کنید، در یکی از این سطح‌ها قرار می‌گیرید. 

مهارت سطح
ریدینگ
Advanced (24–۳۰)
High-Intermediate (18–۲۳)
Low-Intermediate (4–۱۷)
Below Low-Intermediate (0–۳)
لیسنینگ

Advanced (22–۳۰)
high-intermediate (17–۲۱)
Low-Intermediate (9–۱۶)
Below Low-Intermediate (0–۸)

 

اسپیکینگ

Advanced (25–۳۰)
high-intermediate (20–۲۴)
Low-Intermediate (16–۱۹)
Basic (10–۱۵)
Below Basic (0–۹)

رایتینگ

Advanced (24–۳۰)
high-intermediate (17–۲۳)
Low-Intermediate (13–۱۶)
Basic (7–۱۲)
Below Basic (0–۶)

یادگیری تافل

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
سهیل سنقر آموزش زبان | ترجمه زبان انگلیسی | لغات انگلیسی مسجد اکبریه شهر هیر Skylar3r7 sitio ام ان شاپ لباس نوزادی دفتر اشعار و نوشته هایم تولید کننده ظروف ملامین کسری یزد